Monday, April 23, 2018
Worldwide Leader in Sports News
for the Deaf Community

Prep Track Roundup - April 2

Track ScoreboardSaturday, March 31, 2018

Maryland @ Patriot Invitational - Results

Phoenix @ Copper Canyon Classic - Results

Texas @ Texas Relays - Results

minnesotaMinnesota @ Mankato East Indoor Meet

Boys
400 Meters
3) Jon Schmidt 1:03.30h
4) Dalton Starr 1:04.41h
5) William Bondhus 1:04.58h

800 Meters
1) Juan Salgado-Rodriguez 2:19.30h

1600 Meters
2) Juan Salgado-Rodriguez5:08.50h

4x200 Relay
3) Marc Nolasco, Adam Schneider, Jon Schmidt, Adam Rohde 1:53.17h

4x800 Relay
2) Dalton Starr, Samuel Bondhus, Adam Schneider, William Bondhus 10:16.15h

Shot Put - 12lb
1) Adam Rohde 41-10.00
4) Dylan Cardenas 33-05.00

Triple Jump
4) Ryan Stumbo 30-11.00
5) Adam Rohde 30-02.00

Girls
800 Meters
3) Dalina Schwartz 2:58.60h

1600 Meters
4) Carime Garcia-Enciso 8:52.90h

4x200 Relay
3) Cherie Marciniak, Kayla Mitchell, Dalina Schwartz, Makayla Moeller 2:17.60h

Shot Put - 4kg
3) Kayla Mitchell 28-08.00

Wednesday, March 28, 2018

riversideRiverside hosts Arrowhead League #2

Boys
100 Meters
1) Jack Hocog 11.78h
3) Julio Guerrero 12.50h
4) Dennis Greene 12.60h
6) Lucas Cunha 13.14h

200 Meters
2) Elijah Andrade 26.81h
6) Lucas Cunha 29.42h

400 Meters
2) Elijah Andrade 62.42h
4) Roberto Navarrete 64.55h

800 Meters
2) Cale Gamache 2:33.45h

1600 Meters
2) Cale Gamache 5:55.42h

300m Hurdles - 36"
1) Jack Hocog 46.02h
2) Roberto Navarrete 52.74h

4x400 Relay
2) Elijah Andrade, Lucas Cunha, Roberto Navarrete, Cale Gamache 4:23.05h

Shot Put - 12lb
2) Adonis Tauvalaau 39-01
3) Elijah Watts 37-11
4) Richard Celis 33-01

Discus - 1.6kg
1) Adonis Tauvalaau 91-08
2) Elijah Watts 80-02
6) Richard Celis 59-09

High Jump
2) Roberto Navarrete 4-10

Long Jump
1) Jack Hocog 17-02.25
2) Dennis Greene 16-10.50
3) Julio Guerrero 16-04.00

Triple Jump
1) Dennis Greene 35-08.50

Girls
100 Meters
2) Rosemary Vincente 14.40h
3) Ny'Kel Best 15.05h
4) Noemi Ruiz 15.30h

200 Meters
3) Noemi Ruiz 31.02h
4) Rosemary Vincente 32.24h
5) Ny'Kel Best 32.62h

400 Meters
3) Bella Williams 73.20h
4) Sidney Ho 1:45.83h

800 Meters
3) Emma Salazar 3:22.02h
5) Sidney Ho 4:26.58h

100m Hurdles - 33"
2) Dakota Ronco 21.21h

300m Hurdles - 30"
2) Dakota Ronco 64.46h

4x100 Relay
1) Ny'Kel Best, Rosemary Vincente, Bella Williams, Noemi Ruiz 58.61h

Shot Put - 4kg
1) Serenity Fry 30-01
2) Emma Salazar 30-01
3) Sheila Galarza 25-11
4) Felicia Cruz 25-01

Discus - 1kg
2) Serenity Fry 63-02.00
3) Sheila Galarza 48-04.00
4) Felicia Cruz 43-08.50

High Jump
3) Dakota Ronco 3-08

Long Jump
1) Emma Salazar 11-08.50
2) Dakota Ronco 11-06.50

Turkish Deaf Sport

 
Drink water 300x250